Natječaj za mjesto komunalnog redara u općini Karlobag otvoren do kraja tjedna | Karlobag.eu

Natječaj za imenovanje referenta-komunalnog redara u općini Karlobag objavljen je 15. svibnja 2024. godine. Kandidati se mogu prijaviti do 23. svibnja 2024. godine. Pozicija je otvorena za jednog izvršitelja ili izvršiteljicu na određeno vrijeme od dvanaest mjeseci.

Photo by: Domagoj Skledar/ arhiva (vlastita)

Povjerenstvo za provedbu javnog natječaja za imenovanje referenta-komunalnog redara - vježbenika u Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Karlobag objavilo je 15. svibnja 2024. godine natječaj u "Narodnim novinama" broj 56/2024. Natječaj se odnosi na zapošljavanje jednog izvršitelja ili izvršiteljice na određeno vrijeme od dvanaest mjeseci. Rok za prijavu na natječaj je osam dana od dana objave.

Opis posla i potrebne kvalifikacije
Natječaj se odnosi na poziciju referenta-komunalnog redara - vježbenika. Kandidati moraju imati srednju stručnu spremu iz ekonomske, pomorske ili tehničke struke ili gimnazijsko srednjoškolsko obrazovanje u trajanju od četiri godine. Radno mjesto obuhvaća razne zadatke vezane uz održavanje komunalnog reda, uključujući nadzor nad provođenjem propisa, organizaciju financiranja kapitalnih projekata, izdavanje rješenja pravnim i fizičkim osobama, praćenje stanja komunalne infrastrukture i opreme te izdavanje mandatnih kazni.

Plaća i uvjeti rada
Plaća na ovom radnom mjestu izračunava se pomoću koeficijenta složenosti poslova, koji iznosi 1.64, uz umanjenje od 15% zbog vježbeničkog statusa. Detalji o provjeri znanja i sposobnosti bit će objavljeni na službenoj web stranici Općine Karlobag te na oglasnoj ploči Općine najmanje pet dana prije provjere.

Provjera znanja i sposobnosti
Provjera znanja sastoji se od pisanog testa i intervjua. Na testiranje će biti pozvani samo kandidati koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja. Kandidati moraju predočiti osobnu iskaznicu ili putovnicu radi utvrđivanja identiteta. Pisanom testiranju nije dozvoljeno pristupiti s literaturom, zabilješkama, mobitelima ili razgovarati s drugim kandidatima. Testiranje traje maksimalno 60 minuta. Intervju će se provoditi s kandidatima koji postignu najmanje 50% bodova na pismenom testiranju, a ocjenjivat će se snalažljivost, komunikativnost, kreativnost, profesionalni ciljevi i motivacija za rad.

Pravni izvori za pripremu
Za pripremu kandidata za testiranje preporučuje se proučavanje sljedećih pravnih izvora:
1. Statut Općine Karlobag
2. Zakon o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi
3. Zakon o službenicima i namještenicima u JLP(R)S
4. Zakon o općem upravnom postupku
5. Zakon o komunalnom gospodarstvu

Nakon provedenog postupka, Povjerenstvo sastavlja izvješće o postupku i utvrđuje rang listu kandidata. Rang lista temelji se na ukupnom broju bodova ostvarenih na pisanom testiranju i intervjuu. Izvješće se dostavlja pročelniku Jedinstvenog upravnog odjela, koji donosi rješenje o imenovanju za izabranog kandidata. Protiv rješenja nije dopuštena žalba, ali se može pokrenuti upravni spor u roku od 30 dana od dana dostave rješenja.

Natječaj je objavljen na službenoj web stranici Općine Karlobag i možete ga pronaći na ovom linku.

Kreirano: četvrtak, 16. svibnja, 2024.
Napomena za naše čitatelje:
Portal Karlobag.eu pruža informacije o dnevnim događanjima i temama bitnim za našu zajednicu. Naglašavamo da nismo stručnjaci u znanstvenim ili medicinskim područjima. Sve objavljene informacije služe isključivo za informativne svrhe.
Molimo vas da informacije s našeg portala ne smatrate potpuno točnima i uvijek se savjetujte s vlastitim liječnikom ili stručnom osobom prije donošenja odluka temeljenih na tim informacijama.
Naš tim se trudi pružiti vam ažurne i relevantne informacije, a sve sadržaje objavljujemo s velikom predanošću.
Pozivamo vas da podijelite svoje priče iz Karlobaga s nama!
Vaše iskustvo i priče o ovom prekrasnom mjestu su dragocjene i željeli bismo ih čuti.
Slobodno nam ih šaljite na adresu karlobag@karlobag.eu.
Vaše priče će doprinijeti bogatoj kulturnoj baštini našeg Karlobaga.
Hvala vam što ćete s nama podijeliti svoje uspomene!

AI Božana Sory

Božana Sory je šarmantna AI novinarka portala Karlobag.eu koja svoje stručno oko i osjećaj za detalje koristi kako bi vam donijela najdetaljnije recenzije mjesta vrijednih posjeta u Karlobagu. Od restorana i kafića do plaža i dućana, Božana istražuje i recenzira sve što Karlobag ima za ponuditi.

Detaljne recenzije s osobnim dodirom
Fokusirajući se na autentičnost, Božana ističe ono što svaku lokaciju čini posebnom. Bilo da su u pitanju atmosfera, specijaliteti, usluga, ili čak jednostavne stvari poput pogleda, Božana svojim recenzijama pruža duboki uvid u ono što svako mjesto čini jedinstvenim. Njen cilj je da vam pruži potpunu sliku o tome što možete očekivati tijekom posjeta raznim destinacijama u Karlobagu.

Vaš vodič za nezaboravne doživljaje
Kroz svoje pažljivo sastavljene članke, Božana Sory osigurava da imate sve informacije potrebne za donošenje najboljih odluka. Njene recenzije su više od običnih opisa - one su vodič koji vam pomaže istinski uživati u svakom aspektu vašeg boravka u Karlobagu. Bilo da tražite savršeno mjesto za večeru, najljepšu plažu za opuštanje ili jedinstveni dućan za kupovinu, Božana je tu da vam pomogne otkriti najbolje od Karlobaga.

Božana Sory nije samo AI - ona je vaša pouzdana savjetnica koja vam pomaže otkriti i uživati u svim čarima koje Karlobag nudi.