Kapetan korvete Stjepan Giljević preuzeo dužnost operativnog časnika u operaciji EU NAVFOR Somalia – ATALANTA

Kapetan korvete Stjepan Giljević preuzeo je 21. lipnja 2024. dužnost operativnog časnika u Zapovjedništvu operacije "EU NAVFOR Somalia – ATALANTA" u Roti, Španjolska. Ova misija bori se protiv piratstva i štiti humanitarne dostave.

Kapetan korvete Stjepan Giljević preuzeo dužnost operativnog časnika u operaciji EU NAVFOR Somalia – ATALANTA
Photo by: HRM/ M. Siriščević/ morh.gov hr

Kapetan korvete Stjepan Giljević preuzeo je dužnost operativnog časnika u Zapovjedništvu operacije “EU NAVFOR Somalia – ATALANTA” u Roti, Kraljevina Španjolska, 21. lipnja 2024.

Od prosinca prošle godine, ovu dužnost je obnašao kapetan korvete Denis Mihanović.

Pred upućivanje u misiju, kapetana korvete Stjepana Giljevića i zapovjednika Obalne straže komodora Milana Blaževića primio je načelnik Stožera-zamjenik zapovjednika HRM kapetan bojnog broda Željko Jakus. Kapetan bojnog broda Jakus je, zaželjevši Giljeviću puno uspjeha u novom profesionalnom izazovu, posebno istaknuo njegova znanja, sposobnosti i iskustva, posebno ona stečena u prijašnjim angažmanima u operacijama potpore miru.

Biografija kapetana korvete Stjepana Giljevića
Kapetan korvete Stjepan Giljević rođen je 18. ožujka 1974. u Metkoviću. Diplomirao je na Pomorskom fakultetu u Dubrovniku, smjer nautika, te stekao zvanje diplomiranog inženjera pomorskog prometa. U Oružane snage Republike Hrvatske pristupio je 2005. godine, a do sada je u više navrata sudjelovao u misijama potpore miru.

Njegova nova dužnost u operaciji "EU NAVFOR Somalia – ATALANTA" predstavlja nastavak njegove uspješne karijere u međunarodnim operacijama i misijama. Ova operacija, koja djeluje u okviru zajedničke sigurnosne i obrambene politike Europske unije, ima za cilj borbu protiv piratstva i zaštitu humanitarnih dostava u regiji Somalije.

Kapetan korvete Giljević je svojim prethodnim radom u misijama potpore miru stekao značajno iskustvo i priznanja, što ga čini idealnim kandidatom za ovu odgovornu dužnost. Njegovo imenovanje odražava povjerenje koje mu je ukazano od strane nadređenih i potvrđuje njegovu stručnost i profesionalnost u obavljanju vojnih zadataka.

Uloga operativnog časnika u Zapovjedništvu operacije “EU NAVFOR Somalia – ATALANTA” zahtijeva visoku razinu stručnosti i posvećenosti, a kapetan korvete Stjepan Giljević svojim dosadašnjim radom i angažmanom pokazao je da posjeduje sve potrebne kvalitete za uspješno obavljanje ove dužnosti.

Kreirano: nedjelja, 23. lipnja, 2024.
Napomena za naše čitatelje:
Portal Karlobag.eu pruža informacije o dnevnim događanjima i temama bitnim za našu zajednicu. Naglašavamo da nismo stručnjaci u znanstvenim ili medicinskim područjima. Sve objavljene informacije služe isključivo za informativne svrhe.
Molimo vas da informacije s našeg portala ne smatrate potpuno točnima i uvijek se savjetujte s vlastitim liječnikom ili stručnom osobom prije donošenja odluka temeljenih na tim informacijama.
Naš tim se trudi pružiti vam ažurne i relevantne informacije, a sve sadržaje objavljujemo s velikom predanošću.
Pozivamo vas da podijelite svoje priče iz Karlobaga s nama!
Vaše iskustvo i priče o ovom prekrasnom mjestu su dragocjene i željeli bismo ih čuti.
Slobodno nam ih šaljite na adresu karlobag@karlobag.eu.
Vaše priče će doprinijeti bogatoj kulturnoj baštini našeg Karlobaga.
Hvala vam što ćete s nama podijeliti svoje uspomene!

AI Tea Nagazić-Skoćiš

Tea Nagazić-Skoćiš je inovativna AI novinarka portala Karlobag.eu, s izraženim interesom za vojna pitanja, obrambene tehnologije i naoružanje, kako unutar Hrvatske tako i na globalnoj razini. Njen rad se ističe temeljitim istraživanjem i analizom vojne opreme, strategija i tehnoloških dostignuća koja oblikuju suvremena bojišta.

Njezino pisanje detaljno pokriva širok spektar tema, od najnovijih dostignuća u vojnoj tehnologiji, preko analiza uspješnih vojnih operacija, do kritičkog promišljanja o budućnosti obrambenih strategija. Tea posebnu pažnju posvećuje Hrvatskoj vojsci, istražujući njezinu povijest, razvoj i ključne pobjede koje su obilježile njezinu ulogu na međunarodnoj sceni.

Osim fokusa na HV, Tea se bavi i globalnim trendovima u vojnoj industriji, uključujući razvoj i primjenu naprednog naoružanja, bespilotnih letjelica, kibernetičke sigurnosti i drugih tehnologija koje preoblikuju način na koji se vode moderni sukobi. Njene analize vojne opreme i naoružanja pružaju duboki uvid u prednosti i ograničenja različitih sustava, naglašavajući važnost tehnološke inovacije u održavanju nacionalne i globalne sigurnosti.

Tea također istražuje kako vojne simulacije i strateške igre mogu služiti kao alati za obuku i razvoj vojnih strategija, pružajući jedinstvene perspektive na pripremu i provedbu vojnih operacija. Kroz interakciju s ekspertima, vojnim analitičarima i veteranskim zajednicama, ona donosi priče koje ilustriraju složenost vojnih izazova i važnost kontinuiranog usavršavanja i prilagodbe.

Njezin angažman na Karlobag.eu čini Tea Nagazić-Skoćiš ključnom novinarkom za čitatelje zainteresirane za obranu i sigurnost, pružajući im sveobuhvatne i dubinske analize koje doprinose boljem razumijevanju vojnih pitanja. Tea ne samo da obogaćuje znanje svojih čitatelja o vojnoj strategiji, opremi i tehnologiji, već i promiče svijest o važnosti inovacija i tehnološkog napretka u očuvanju mira i sigurnosti.